Jak vybrat a používat termoprádlo

V každém sportu, který se chystáte provozovat je kvalitní oblečení základem nejen j výkonu, ale i k vlastnímu požitku. To, že jste si koupili kvalitní a značkové termoprádlo ještě bohužel neznamená, že budete s funkcí spokojeni.

Stejně tak důležité je naučit se ho správně používat a vrstvit.

Obecně se používají 3 vrstvy oblečení.  Na holé tělo je první vrstva. V našem eshopu máme základní vrstvu rozdělenou pro muže, ženy a děti.

11471_large7369_large9506_large

 

Základní vrstva prádla-první

Na holé tělo se obléká tato základní vrstva. Nečastěji se vyrábí ze syntetických látek. PES-polyester a PP-polypropylen.

V posledních letech se táké čím dál více prosazuje přírodní materiál-vlna zvaná MERINO. Všechny tyto materály mají jedno společné-jsou tepelně izolační a nenasákavé. Člověk má pocit tepla a sucha i při velkém fyzickém zatížení. Je to dáno tím, že prádlo skvěle odvání pot od těla do dalších vrstev.Pokud byste jako první vrstvu použili bavlnu, nebo jiný nasákavý materiál, pot by se držel v látce a nastal by pocit chladu.

Pro komfortní použití je důležité také zpracování prádla. Výborné jsou např. ploché švy, díky nim nehrozí odření citlivé pokožky.

Druhá vrstva-FLEECE

Když je venku chladněji, používáme druhou vrstvu funkčního oblečení. K tomu nám slouží mikiny z fleecu.

Tento technický materiál vyniká výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a zároveň má velkou prodyšnost.

16900_large15120_large10981_large

Třetí vrstva oblečení-ochranná- BUNDY

Při velmi chladném a větrném počasí použijeme 3. vrstvu-bundu

Při výběru dbejte nato, aby byla bunda větruodolná, měla dobrou prodyšnost vodních par a je možné vybrat i nepromokavou.

Z těchto vlastností vyplývá, že úkolem této třetí vrstvy je chránit sportovce před nepřízní počasí-větrem, chladem, deštěm a zároveň odvádět pot z prvních dvou vstev.

Co se týče bundy, měli byste volit v závislosti na vašem sportovním výkonu a také na to v jaké teplotě budete sportovat.

Pro cyklistiku jsou nejčastěji používané větrovky a zimní sofshellové bundy.

U těch je velká výhoda univerzálnost, dá se nosit i pro volnočasové využití. Tyto bundy také můžemy využít jako druhou nebo třetí vrstvu.

14667_large14676_large16993_large