Jak vybrat kalhoty na kolo

Jak a vůbec proč si pořídit kalhoty na kolo

Spolu s dresy jsou cyklistické kalhoty naprostý základ ke správnému a pohodovému ježdění na kole. Jedna z jejich základních vlastností je ta, že nám chrání citlivé sedací partie. Vyrábějí se technických, plně funkčních rychleschnoucích materiálů.Naprostá většina cyklokalhot je s cyklovložkou, která plní velmi důležitou funkci-chrání naše zadní a citlivé části.

Cyklistické kalhoty jsou v různých délkách- kraťasy, dlouhé, 3/4 délka. Dále je dělíme na kalhoty se šlemi a laclem nebo do pasu.

Cyklistické kraťasy-krátké kalhoty

Vzhledem k tomu, že cyklistika je převážně letní sport jsou kraťasy nejčastěji používané.

Jsou buď krátké- ty používají především ženy, nebo nad kolena. Lepší kalhoty jsou z vnitřní strany zakončeny silikonovým páskem. To nám slouží k tomu, že jsou kalhoty pevně usazeny na nohách a nevyhrnují se při šlapání.

MP457-0871mmmm3025-137xmmm3113-233xmm

Volné cyklo kraťasy

V posledních letech se staly tyto kraťasy velkým hitem. Mají podobný střih jako klasické civilní šortky, většinou mají odepínací vložku, lze je tedy nosit i na jiné sporty nebo jen tak volnočasově.

Velkou výhodou těchto kalhot je, že mají kapsy. Můžeme je tedy využít papříklad pro MP3, mobil, peněženku, klíče a podobně.

Volné šortky se vyrábějí buď nad kolena, nebo také jako 3/4 i pod kolena.

MP809-0842_mmmWP379-85_ammmWP380-3300mmm_a

Kalhoty na kolo 3/4

3/4 kalhoty jsou velmi populární ve chladnějších dnech. Nejlepší jejich funkce je ta, že nám chrání kolení klouby a udržují je v teple. Máte na výběr mezi elastickými do pasu, elastickými se šlemi a volnými.

Dlouhé cyklo kalhoty

V zimě si na kolo oblékáme dlouhé zateplené cyklo kalhoty. Opět mohou být do pasu nebo se šlemi.

Zimní kalhoty bývají také s vložkou, ale je to typ kalhot, ktarý se dost často kupuje i bez vložky. To má výhodu, že je můžeme použít například pro běh na lyžíh, běh, outdoor apod.

3093-037mmm3143-233mmmRogelli_Tavon_Collantmmm

Cyklistická vložka do kalhot

Bez cyklo vložky by nebyly cyklo kalhoty tím čím jsou. Tedy výrobkem, který nám umožňuje snadnější a výkonější jízdu na kole.

Když totiž cyklista absolvuje delší jízdu, dochází k omezenějšímu průtoku krve v měkkých tkáních. Z toho důvodu byla vyvinuta cyklistická vložka, která tento problém hodně omezuje.

Vzheledm k rozdílné anatomii žen a mužů rozdělujeme cyklo vložky.  Liší se také výškou výstelky. Závodní jsou více tvarované, ale zase ne tak vysoké. Rekreačí naopak.

Kalhoty s cyklovložkou se oblékají na holé tělo, je to z důvodu minimalizace počtu švů a tím dotyků oblečení s pokožkou, Materiál cyklovložek bývá antibakteriální.

HP06LadiesmmmHDErgonomicCarbonmmmHT90 WINNER_0x0[1mmm

Z jakého materiálu jsou cyklo kalhoty ušity

Cyklo kalhoty se z velké většiny vyráběny z elastického materiálu lycra s antibakterální úpravou. 

Jsou ušity z více dílů-tzv. panelů. Obceně se dá říct, že více panelů přináší efekt lepšího "sednutí" na tělo.

Volné kalhoty jsou z pevného mateiálu a mívají vnitřní odnímatelnou elastickou část s vložkou.

Tak jako cyklo dresy, i kalhoty mívají v sobě všity reflexní prvky

 

 

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení